Lefke Avrupa Üniversitesi

 

Tarım Bilimleri Ve Teknolojileri Fakültesi

 

Lefke Avrupa Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin amacı, yaygın olarak tüketilen sebze ve meyve bitkilerinin üretimlerini çağdaş yoğun tarım ilkeleri ve teknolojileri çerçevesinde, ancak doğal dengeleri bozmayan bir çevre bilinci içerisinde tasarlayıp gerçekleştirebilen Ziraat Mühendisleri yetiştirmektir. Bu amaçla öğrenciler temel bilim, temel tarım, mühendislik ve bahçe bitkileri dersleri üniversitemizin Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde araştırma, damızlık üretimi ve demonstrasyon için oluşturulmuş bahçe ve parsellerdeki bitki materyali üzerinde yaptırılan alan çalışmaları aracılığı ile çağdaş bilgi ve becerilerle donatılmaktadır.

eul82

Tarım Bilimleri Ve Teknolojileri Fakültesi

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Tarım mesleğinin en zevkli ve üretken alanlarından birinde eğitim-öğretim veren Fakültemize hoş geldiniz.

Hazırlık bölümünden mezuniyete kadar edineceğiniz tecrübeler ve deneyimler sizlere cok değerli bir meslek kazandıracaktır.

Üniversite yaşamınızda edineceğiniz teorik ve uygulamalı eğitimle, üniversitemiz kampüsünün sunmuş olduğu farklı sosyal – kültürel aktivitelerle sürekli öğrenim kapılarınız açık olup, sosyal ilişkileri ve mesleği gereği çevre bilinci gelişmiş birer birey olmanızı sağlayacağına inanıyorum.

Edinmekte olduğunuz mesleği sadece teknik ayrıntıları bakımından değil, aynı zamanda özenle gözetmeniz gereken etik değerleri yönünden de özümlemeye çalışın.

Hepinize sağlıklı, başarılı ve sevinçli günler diler, sevgiler sunarım.

Saygılarımla,

Prof. Dr. M. Rıfat Derici
Dekan

Prof. Dr. M. Rıfat Derici

Dekan

RIFAT DERICI_Tarim Bilimleri

Fotoğraf Galerisi