Lefke Avrupa Üniversitesi

 

Rektörden

 

 

mayukselen
Sevgili Gençler,

Eğitim anlayışında öğrenci memnuniyetini esas alarak çalışmalarını sürdürmeyi ilke edinen  üniversitemiz, her geçen gün altyapı olanaklarını genişleterek,  kaliteli eğitim anlayışıyla eğitim sektöründe 25  yılını tamamlayarak büyümeye devam ediyor.

Çağın tüm gereklerini yerine getirerek evrensel eğitime öncülük eden üniversitemizde 49 farklı ülkeden ve kültürden gelen 7000’in üzerinde öğrenci eğitim görmektedir. Görkemli kültür renklerini birarada barındıran üniversitemizin eğitim temelinde ‘yetişmiş insan olma’ paydası esastır. Üniversite olarak yetiştirdiğimiz yeni kuşakların barışcıl değerlerle donanmalarını hedeflemekteyiz.

İnsanların hayat görüşleri, inaçları ve değerleri eğitim amaçlarına yansımaktadır. Sizlere sunduğumuz eğitim amacımız, gelecekteki mesleki bilgi ve becerilerinizi arttırmak, farkındalığı yüksek bireyler olarak eleştiren, sorgulayan, analiz-sentez yapabilen, bilgiye nasıl ulaşacağını bilen, üretken ve yaratıcı bir nesil olarak yarınlara hazırlamaktır.

Lefke Avrupa Üniversitesi’nde alanlarında uzman akademisyenlerimizden eğitim alacak, teoride görmüş olduğunuz derslerin yanında uygulama alanlarında pratik yaparak, kendinizi geliştirme fırsatı yakalayacaksınız. 2015-2016 Akademik Yılı’nda da kaliteli ve yenilikçi eğitim anlayışıyla faaliyetlerine devam edecek üniversitemizde öğrencilerimize akademik donanım ve mesleki eğitimin yanında ders dışındaki vakitlerini değerlendirmek üzere öğrenci kulüpleri çatısında yeteneklerine uygun olarak sosyal-kültürel etkinlikleri yapma olanağı da sağlanmaktadır.

Uzun ve yorucu bir sınav süreci sonrasında  geleceğinizi belirleme sürecinde önemli bir karar alarak Üniversitemizi tercih ettiniz. Lefke Avrupa Üniversitesi güvenli kampüs yaşamıyla, öğrenci memnuniyeti anlayışıyla sizlere huzurlu bir eğitim hayatı sunacaktır. Aramıza katılan siz değerli öğrencilerimizi tebrik eder, eğitim hayatınızda sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

En iyi dileklerimle,

Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen
Rektör