Lefke Avrupa Üniversitesi

 

Mühendislik Fakültesi

 

Fakültemiz 1991 yılında YÖK tarafından tüm bölümlerine onay alarak kurulmuş olup, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden oluşmaktadır.

Mühendislik Fakültesinin başlıca amacı günümüz teknolojik gelişmelerine katkı sağlamak yönünde, ulusal ve uluslararası alanlarda tasarım yapabilen, mevcut problemleri çözebilecek yeni teknolojiler geliştirebilen, çevreye duyarlı ve meslek etiğini temel ilke edinen mühendisler yetiştirmektir.

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Fakültemiz 1991 yılında Mimarlık Mühendislik Fakültesi olarak öğretime başlamış, yeni gelişmeler doğrultusunda 2013-14 güz dönemi başında Mimarlık Fakültesinden ayrılmıştır. Mühendislik Fakültesine dekan atanmaktan ve ekip arkadaşlarımla çalışmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum.

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği Bölümlerinden oluşmaktadır.

Yurt dışından gelen öğrenciler uluslararası bir ortam oluşmasına katkıda bulunmakta ve bu çeşitlilik yapımıza olaylara çeşitli boyutlardan bakma, problemlerin çözümü ve yenilik geliştirme konularında zenginlik katmaktadır

Prof. Dr. Ayşen Türkman

Dekan

AYSEN TURKMAN_Muhendislik Fakultes_Dekani

Fotoğraf Galerisi