Lefke Avrupa Üniversitesi

 

Mezuniyet İşlemleri

 

DSC_0644

Mezuniyet Koşulları :

Lisans programlarında verilen 4 yıllık müfredat 8 akademik döneme, 2 yıllık Meslek Yüksekokulu müfredatı ise 4 akademik döneme yayılmaktadır. Yüksek Lisans programlarında bu süre 4 akademik dönemden daha fazla olmamalıdır.

Programın öngördüğü müfredatı tamamlamış Üniversite ve Bölümünün gerektirdigi koşulları yerine getirmiş ve kümülatif (CGPA) ortalamaları 2.00 ve üzeri olan öğrenciler Lisans ve Önlisans programlarından mezun olmaya hak kazanırlar. Yüksek Lisans programlarından mezun olabilmesi için öğrencinin kümülatif not ortalamasının (CGPA) 3.00 ve üzeri olması gerekmektedir.

Mezuniyet aşamasına gelmiş 3.50 – 4.00 Kümülatif Not Ortalaması’na (CGPA) sahip öğrenci “Yüksek Şeref” derecesi ile mezun olmaya hak kazanır. Yine mezuniyet aşamasına gelmiş 3.00 – 3.49 Kümülatif Not Ortalaması’na (CGPA) sahip öğrenci de “Şeref” derecesini ile mezun olmaya hak kazanır.

Mezuniyet Prosedürü ve Harçlar :

Mezun olmaya hak kazanan öğrenci, Mali İşler Müdürlüğünden alacağı İlişki Kesme belgesini doldurur ve gerekli imzaları ilgili birimlerden sağlar. Eksiksiz olarak doldurulan bu belgeyi Kayıt Kabul ve Öğrenci İşleri Müdürlüğüne sunmak suretiyle Diplomasını , Not Çizelgesini ve diğer kıymetli evrakını teslim alır. Bu safhada ödenen harç ve ücretler şunlardır;

Diploma ve Transkript Ücreti : 160 TL

Kep ve Cübbe Ücreti : 100 TL