Lefke Avrupa Üniversitesi

 

Lisansüstü

 

lisansustu

Yüksek Lisans Programlarına Öğrenci Kabul Koşulları:

YÖK tarafından belirlenen esaslar çerçevesinde , 4 yıllık bir fakülte programından mezun olan öğrenciler, Yüksek Lisans programlarına kayıt yaptırabilirler.  Türkiye    Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler için ALES sınavından ilgili puan türünden en az 55 puan alma zorunluluğu vardır.

 Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü – Lisans Üstü Kayıt Prosedürü

Yüksek Lisans ve Doktora  Programlarına Başvuru ve Kayıt Süreci

  1. Programlara başvuru  formları öğrenci tarafından eksiksiz doldurulur.  Formlar web sayfasında yeralamaktadır.
  2. Doldurulan formlar,  formdaki  bilgileri destekleyen dökümanlarla birlikte Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitü’süne teslim edilir.
  3. Programa kabul edilen öğrencilere kabul aldıkları öğrenci işleri tarafından bildirilir.
  4. Programa kabul edilen öğrenci, öğrenci  işleri tarafından verilen kayıt numarası ile alacağı ders sayısı karşılığı olan ücreti,  diğer ödemelerinin miktarını ve para yatırabileceği hesap numaralarını  öğrenmek için öğrenci muhasebesine başvurur.
  5. Öğrenci alacağı derslerin ücretini yatırdıktan sonra alacağı dersleri seçmek üzere ilgili Fakültede, yüksek lisans ve/veya Doktora programının kayıtlarını yapmakla görevlendirilen kayıt danışmanı ile görüşmek zorundadır.
  6. Danışman ile birlikte alacağı dersleri belirleyen öğrenci danışman ve bölüm başkanı tarafından onaylanmış olan kayıt formunun kendisine ait olan kısmını alır ve diğer kısmı da dosyasında muhafaza edilmek üzere danışmanda kalır.
  7. Belirtilen bu işlemlerin tümünü eksiksiz tamamlamayan öğrencilerin kayıt işleri tamamlanmamış sayılır bu durumda öğrenciler derslere katılamazlar, sınavlara giremezler ve not alamazlar.
  8. Bu süreçler dışındaki hususlar (ara verme, nota itiraz, program değişikliği  gibi)  için Lefke Avrupa Üniversitesi Lisans Üstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin ilgili  maddeleri geçerlidir.

Forms