Lefke Avrupa Üniversitesi

 

Kütüphane

 

kutuphane-ana-gorsel

 

Kütüphane Hakkında

Tarihçe:kutuphane-1

 

Lefke Avrupa Üniversitesi Kütüphanesi 1990 yılında üniversitenin kurulması ile birlikte faaliyete başlamıştır. Üniversitenin büyüyüp gelişmesi, kütüphanede verilen hizmetleri de etkilemiş ve kütüphanemiz 1999 yılında hizmete giren 2500 m2 ‘lik alana sahip, 300 oturma kapasitesi bulunan ve bünyesinde  40.000’e yakın basılı ve 85.000’in üzerinde elektronik kitap buluduran modern ve çağdaş altıyapıya sahip binasına taşınmıştır. Lefke Avrupa Üniversitesi , Ertuğrul Apakan Kütüphanesi Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre düzenlenmiştir. Kütüphanede açık raf sistemi kullanılmaktadır.

Kütüphane Yerleşimi:

Giriş Bölüm

Sergi Salonu Seminer Salonu (Üst Kat)

Zemin Kat

Ön Salon Genel Koleksiyon Ödünç Masası ( Danışma) Okuyucu Salonu Arka SalonOkuyucu odaları Günlük Gazeteler Süreli Yayınlar

Birinci Kat

Ön Salon Genel Koleksiyon RSV koleksiyonu Referans Koleksiyonu Okuyucu Yerleri Arka Salon Ciltli Süreli Yayınlar Eski Eserler

Kullanıcı İşlemleri

Ödünç Alma, İade, Süre Uzatma İşlemleri: Lefke Avrupa Üniversitesi, Akademik-İdari personeli, öğrencileri doğal üye olarak kabul edilirler. Ödünç Alma hizmetinden  yararlanabilmek için kütüphane üyelik kartları ile kütüphane Ödünç Verme Birimine başvurmaları gerekmektedir. Üyelerimiz Ödünç Verme Biriminde sunulan hizmetler için (Ödünç Alma, İade, Süre Uzatma, Rezervasyon, v.b.) kütüphane üyelik kartını yanında bulundurmalıdır. Üyeler yalnız kendi üyelik kartları ile kitap alabilirler. Başka bir okuyucu adına işlem yapılmaz. Ödünç alınan materyalin süresi,  kullanıcı adı ve şifre girilerek internet üzerinden uzatılabilinir. Ödünç süresini uzatmak için tıklayın.

Kütüphaneler Arası Ödünç Alma: Kütüphanemizde bulunmayan kitap ve makalelerin, yurt içinden veya yurt dışından sağlanarak üniversitemizdeki akademik çalışmaları desteklemek amacıyla sunulan bir hizmettir. Kütüphaneler arası ödünç verme hizmetlerinden öğretim elemanları yararlanabilir. Detaylı bilgi için tıklayın. Kütüphaneler arası ödünç verme istekleri; Pazartesi- Cuma 09:00 – 12:00 ve 14:00- 17:00 saatleri içerisinde kabul edilir. (Resmi tatiler hariç).Kütüphaneler arası ödünç verme formu için tıklayın. Katalog Tarama için tıklayınız.