Lefke Avrupa Üniversitesi

 

Fen Edebiyat Fakültesi

 

Üniversitemizin; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin çevresel yaşam koşulları ve doğa zenginliği bakımından en güzel köşelerinden birisi olan Lefke’de 1990 yılında kuruluşundan bir yıl gibi kısa bir süre sonra açılmış olan Fen-Edebiyat Fakültemiz, bugün itibariyle ‘Türk Dili ve Edebiyatı’, ‘Tarih’ ve ‘Psikoloji’ bölümleriyle eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fakültemiz, insanın “sosyal ve kültürel bir varlık” olması gerçeğinden ve Fen-Edebiyat Fakültelerinin genel geçer kabul gören öz görevlerinden (misyon) hareketle, içinde bulunduğumuz toplumun, taşıyıcısı olduğumuz zengin kültürün ve tüm insanlığın çok yönlü gelişimi ve ilerlemesi için gerekli olan bilgiye ulaşma ve araştırmanın yanında, bilimsel bilgiyi üretmeyi ve en önemlisi, söz konusu bilgi birikimini kullanmayı bilen genç kuşakları yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

fen-edebiyat-fakültesi-ana-gorsel_faculty-of-arts-and-sciences

Fen Edebiyat Fakültesi Bölümleri

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Kendinizi yuvanızda gibi hissedebileceğiniz Üniversitemizin köklü fakültelerinden olan Fen-Edebiyat Fakültemize hoşgeldiniz.

Bizimle birlikte olacağınız öğreniminiz süresince deneyimli akademik kadromuzdan alacağınız bilgi ve becerilerle donatılmış ve küresel dünyamızın gerektirdiği yeterlikleri kazanmış olarak yeni ufuklara yelken açabilecek, kendinizi yaşam boyu öğrenme doğrultusunda Fakültemizde kazanmış olduğunuz bu donanım ve yeterlikler sayesinde daha da geliştirebilecek, küresel rekabetin olduğu istihdam alanında kendinize seçkin bir yer bulabileceksiniz. Biz bu vizyon ve misyon ile daima yanınızda olacağız. Mezun olduktan sonra da siz değerli varlıklarımızla iletişimi kesmemeyi kendimize şiar edinmiş bulunmaktayız.

Prof. Dr. Hüseyin Oğuz

Dekan

Huseyin OGUZ_FEN EDEBIYAT

Fotoğraf Galerisi