Facebook Sayfamiz                      Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hacı Mehmet Şahin

Törenin açılış konuşmasını yapan Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hacı Mehmet Şahin 2023 vizyon ve hedeflerine ulaşılabilmesi için Ar-Ge, yenilik ve girişimcilik sistemlerinin gerekliğine vurgu yaptı. Ar-Ge çalışmaları için önemli bir olanağın iş fikri yarışmaları olduğunu ifade eden Prof.Dr. Hacı Mehmet Şahin, üniversite-sanayi iş birliğiyle yapılacak çalışmaların çok önemli olduğunu aktardı. Gazi Üniversitesinde geleneksel hale gelen yarışmaların hem öğrenciler hem de ülke için kazanım sağladığına dikkat çeken Prof.Dr. Hacı Mehmet Şahin, son dönemde faaliyete geçen Gazi A.Ş’nin de bu yolda atılmış önemli adımlardan biri olduğunu söyledi.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber

Törende konuşan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Büyükberber Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olduklarını ifade ederken "2023 hedeflerine giderken üniversite olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Üniversitemizin gelenekselleştirdiği bu yarışmalar ve üç yılda aldığımız yol bizim için gurur verici" dedi.

Törende birincilik ödülü

Törende birincilik ödülü ‘Kan Değerlidir’ sloganı ile yarışmaya katılan Serdar TORT ve Alptuğ Eren KARAKÜÇÜK'e verilirken, Halkbank sponsorluğunda yapılan yarışmada birinci olan ekip 80 bin lira ödül kazandı. İkincilik ödülünü ‘Omurga Cerrahi Kılavuz Sistemi’ çalışmasıyla Murat Eğri alırken, üçüncülük ödülü ise B12 vitamini çerçevesinde geliştirdiği proje ile Dr. Eczacı Şeyda Akkuş Arslan’ın oldu.